Otrzymaliśmy informację, że w sobotę 22 maja 2021 r., w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, Zgromadzenie Świętego Michała Archanioła wraz z Wydziałem Prawa Kanonicznego UKSW oraz Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny wraz z Wydziałem Teologicznym UAM organizują sympozja – konferencje naukowe związane z setną rocznicą dotyczącą ich wspólnot zakonnych: dla michalitów jest to stulecie kanonicznego zatwierdzenia zgromadzenia, a dla misjonarzy Świętej Rodziny – stulecie obecności w Polsce.

Konferencja u michalitów pt. „Stulecie kanonicznego zatwierdzenia Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Kontekst historyczny, społeczny i prawny” odbędzie się w formie hybrydowej i można włączyć się w jej przebieg w formie zdalnej przez skorzystanie z linku.

U misjonarzy natomiast sympozjum pt. „100 lecie Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny w Polsce: męczeństwo wpisane w misję” jest elementem głównych obchodów stulecia, jakie zostały zorganizowane w sanktuarium maryjnym w Górce Klasztornej. Będzie ono transmitowane z serwisu internetowego sanktuarium a pośród prelegentów znalazł się także chrystusowiec – ks. prof. Bernard Kołodziej SChr z referatem pt. „Sytuacja społeczno-religijna na ziemiach polskich po zakończeniu I wojny światowej”.

obrazki z jubileuszowymi logami pochodzą ze stron internetowych tych zgromadzeń


20 maja 2021r. 230 3928 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne