Ks. dr Stanisław Hajkowski SChr, Koordynator Duszpasterstwa Polskiego w Irlandii dzieli się ostatnimi informacjami dotyczącymi posługi duszpasterskiej i polonijnej w stolicy Republiki Irlandii:

Odznaczenia «Bene Merito» dla ks. Stanisława Hajkowskiego

W poniedziałek 13 września 2021 r. pani Anna Sochańska, Ambasador RP w Dublinie, w imieniu Ministra Spraw Zagranicznych RP p. prof. Zbigniewa Raua odznaczyła dr Bożenę Cierlik z University College Cork, School of History oraz ks. dr Stanisława Hajkowskiego SChr, Koordynatora Duszpasterstwa Polskiego w Irlandii honorową odznaką «Bene Merito». W uroczystości, która odbywała się w siedzibie Ambasady RP w Dublinie, udział wzięli duszpasterze Polaków w Irlandii: ks. Vadzim Us SChr oraz o. Patryk Zakrzewski OP z Dublina (archidiecezja Dublin), ks. Sergiusz Rudchenko SChr z Lanesborough (diecezja Ardagh and Clonmacnoise), ks. Marek Kowalkowski z Waterford (diecezja Waterford and Lismore).

Prelekcje na temat życia małżeńskiego i rodzinnego oraz wręczenie dyplomów ukończenia Kursu Poradnictwa Rodzinnego

W następującą niedzielę po ceremonii w Ambasadzie w kościele św. Audoena w Dublinie odbyło się spotkanie pt. „Integracja w kraju osiedlenia i patriotyzm dnia codziennego polskiej rodziny na emigracji” zorganizowana przez miejscową parafię wraz z fundacją «Czyste Serca» z Bydgoszczy. Przy tej okazji zostały też wręczone dyplomy ukończenia Kursów Poradnictwa Rodzinnego i Teologiczno-Katechetycznego, które w 2020 roku stacjonarnie i on-line odbyły się przy polskiej parafii w stolicy Irlandii.

tekst i foto: ks. dr Stanisław Hajkowski SChr

 


01 października 2021r. 230 4703 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne