Są chrystusowcy, którzy od lat prowadzą szeroko zakrojoną działalność w radiu i telewizji, kilku innych latem 2022 r., przy okazji Dni Wspólnoty, w mediach dzieliło się blaskami, radościami i doświadczeniami codziennego trudu duszpasterskiego. W czasie wakacji AD 2023 telewizyjna ekipa zawitała do Goleniowa, aby nagrać świadectwa mężczyzn zaangażowanych w grupach formacyjno-modlitewno-ewangelizacyjnych. Owocem tych prac jest kilkuminutowy videoreportaż o wspólnocie Męskiego Różańca z Goleniowa, który ukazał się w jednym z odcinków magazynu religijnego „Zrujnowani odbudowani”.

W 8 odcinku magazynu religijnego „Zrujnowani odbudowani”, wyemitowanego na antenie TVP, możemy obejrzeć materiał o goleniowskiej wspólnocie MĘSKIEGO RÓŻAŃCA. Mężczyźni z Goleniowa i okolic, tworzący wspólnotę „Męskiego Różańca” w parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dzielą się świadectwem swojego życia i wiary, opowiadają o doświadczeniu wielu łask we wspólnocie, którą tworzą, pod opieką Maryi oraz św. Józefa. Materiał o goleniowskim „Męskim Różańcu” od 15:50 do 18:20 minuty.

Magazyn religijny „ZRUJNOWANI, ODBUDOWANI” prezentuje świadectwa mężczyzn – mężów, ojców i synów, doświadczonych przez różne kryzysowe sytuacje i życiowe trudności. W programie opowiadają o swoich radykalnych przemianach. „To porywający, pełen emocji program, który zabiera widzów w podróż do serc mężczyzn, którzy stanęli na skraju przepaści. To opowieści o upadku, bólu, ale przede wszystkim o nadziei i niezłomnej woli przetrwania. W każdym odcinku poznajemy historię innego człowieka, który, mimo że był na dnie, odnalazł siłę, by wstać i zmierzyć się z demonami swojej przeszłości. Wszyscy bohaterowie mają jedną wspólną historię, w trudnych chwilach znaleźli wsparcie w wierze i Bożej miłości” – mówi Karol Gnat, gospodarz programu.

Wszystkie odcinki można obejrzeć na TVP VOD.

tekst i zdjęcie: ks. Rafał J. Sorkowicz SChr


15 marca 230 3419 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne