Studiujący na Uniwersytecie Saint Mary of the Lake w Mundelein, IL nasz Współbrat, ks. Maciej Koczaj SChr, został nagrodzony Nagrodą Główną w konkursie literackim ogłoszonym przez katolicki, kontrrewolucyjny „Magazyn Kontra”. Jego praca pt. „Paulistki opuszczają Chicago” zyskała największe uznanie spośród 176 nadesłanych na konkurs tekstów.

Konkursowe hasło brzmiało „W imię porządku”, zadanie zaś polegało na napisaniu felietonu, mającego wprost lub metaforycznie nawiązywać do tego hasła. W tekście ks. Koczaja za punkt wyjścia posłużyło – połączone z literackim domysłem – przywołanie porządkowania Chicago po rewolucyjnych rozruchach, które miały miejsce w wietrznym mieście na przełomie maja i czerwca 2020 roku. Wśród zdewastowanych miejsc znalazła się wówczas również katolicka księgarnia prowadzona przez siostry paulistki. Los tej księgarni, zarówno w czasie rozruchów jak i po nich, stał się dla Autora okazją do refleksji nad harmonią ludzkich serc oraz porządkiem społecznym. Nade wszystko zaś nad odkrywanym w świetle wiary nadprzyrodzonym porządkiem, który „objawia się sercom pokornym i cichym, i pozwala zachować ufność nawet w czasach zamętu”.

Ze zwycięskim tekstem można zapoznać się, wchodząc w poniższy link: https://magazynkontra.pl/paulistki-opuszczaja-chicago/.
tekst i fotografia: ks. Maciej Koczaj SChr


06 grudnia 2022r. 230 2850 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne