Nasz referat powołaniowy w przeróżny sposób zachęca młodych do otwarcia serca na wołanie Pana, który zaprasza do wyłącznej służby w Jego Kościele i do duchowej posługi wobec polskich emigrantów.

Są to m.in. materiały audiowizualne – filmy o naszej działalności, dalej homilie i konferencje o powołaniu, a przede wszystkim świadectwa tych, którzy poszli za głosem Pana i teraz opowiadają o radościach i doświadczeniach codzienności podążania tą drogą powołania. Również w bieżącym roku został zmontowany krótki materiał filmowy, w którym o swoim powołaniu mówią klerycy naszego seminarium. Niewątpliwie najpiękniejszym świadectwem staje się spełniana ofiarnie i gorliwie codzienna posługa duszpasterska. W trudnym czasie pandemii, pośród wolontariuszy posługujących na oddziałach COVIDowych, znajdują się również nasi Współbracia

A my ośmielamy się prosić o modlitwę, byśmy nie ustawali w apostolskiej gorliwości, by nasze posługiwanie w kraju i na emigracji przynosiło piękne i błogosławione owoce oraz stawało się zachętą, by wciąż zgłaszali się kandydaci, którzy są gotowi zanieść Chrystusa do naszych Rodaków na wychodźstwie i wspierać ich, by nie zagubili się na emigracyjnych szlakach. Prośmy nieustannie o powołania zakonne i kapłańskie, aby nie brakowało robotników w Winnicy Pańskiej – głosicieli słowa Bożego, szafarzy sakramentów świętych i naśladowców Chrystusa czystego, ubogiego i posłusznego.

 


25 kwietnia 2021r. 230 4335 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne