Od wtorku wiadomości z działalności Papieża, Watykanu i życia Kościoła na świecie są dostępne poprzez kanał na WhatsApp. Jest to także cenne źródło informacji, aby w czasie realnym mieć najnowsze i najważniejsze informacje. 

Kanał na komunikatorze WhatsApp to nowa propozycja serwisu Vatican News w różnych wersjach językowych, w tym polskiej sekcji. Od dziś na bieżąco publikowane będą m.in. najnowsze i najważniejsze informacje z Watykanu oraz Kościoła na świecie.

Aby zacząć obserwować nowy kanał informacyjny Stolicy Apostolskiej należy wejść w następujący link: https://bitly.ws/3d3xk

Szef polskiej Sekcji Radia Watykańskiego-Vatican News, ks. dr Paweł Rytel-Andrianik podkreśla, że nowa inicjatywa ma na celu jeszcze bardziej przybliżyć odbiorcom nauczanie Papieża, działalność Stolicy Apostolskiej i życie Kościoła na świecie.

„Ludzie chcą być na bieżąco z życiem Kościoła. Stąd kanał na WhatsApp, który wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom. Poza treściami z serwisu Vatican News będą tam publikowane też multimedia. Ten kanał to także cenne źródło informacji dla dziennikarzy” – powiedział ks. Rytel-Andrianik, który jest także członkiem zespołu (CEM), zarządzającego całościowym przekazem mediów watykańskich. 

Radio Watykańskie i serwis Vatican News (https://www.vaticannews.va/pl) są mediami Stolicy Apostolskiej. Dostarczają bieżące multimedialne informacje z aktywności Papieża, wydarzeń watykańskich, relacje, komentarze, wywiady. Publikują też wiadomości z życia Kościoła na świecie, w tym w Polsce.

Zachęcamy do publikacji artykułu i korzystania z tego nowego rozwiązania.


17 lutego 341 1804 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne