11 września 2021 r. w parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu odbył się Turniej piłkarski Liturgicznej Służby Ołtarza. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej na rozpoczęcie turnieju przewodniczył i homilię wygłosił ks. Mateusz Socha SChr - referent powołań. Słowa powitania skierował do zebranych proboszcz ks. Tadeusz Kłapkowski SChr. Ksiądz Referent przekazał wszystkim zgromadzonym serdeczne pozdrowienia ks. Krzysztofa Olejnika SChr – Przełożonego Generalnego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej.

Spotkanie na hali rozpoczęło się o godzinie 10.30 od powitania przez organizatora ks. Chrisa Czaplę SChr oraz słowa skierowanego przez burmistrza Chociwla Pana Stanisława Szymczaka. Następnie sędzia Pan Jarosław Jaszczuk przypomniał wszystkim zawodnikom obowiązujące zasady. Przy stoliku komentatorskim zasiedli Panowie Janusz Borys i Waldemar Ślusarczyk.

W turnieju wzięli udział ministranci i lektorzy z IV-VIII klasy szkoły podstawowej wspomagani przez swoich starszych kolegów. Reprezentację wystawiły parafie: Matki Bożej Bolesnej w Chociwlu, św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie, św. Józefa w Stargardzie, św. Ottona w Pyrzycach, Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach, św. Michała Archanioła w Dobrzanach, Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie, św. Jadwigi Królowej w Poznaniu oraz św. Józefa w Ińsku.

Zwycięzcami turnieju zostali ministranci i lektorzy z Pyrzyc. Drugie miejsce zajęła Liturgiczna Służba Ołtarza z Ińska, a na ostatnim stopniu podium stanęła LSO z Chociwla. Na sam koniec zwycięzcy próbowali swoich sił mierząc się z drużyną księży chrystusowców. Ostatecznie pojedynek zwyciężyli duszpasterze. Puchar najlepszego zawodnika przyznano Mateuszowi Szolowi z Pyrzyc. Najlepszym bramkarzem spotkania został Aleksander Gorzka z Goleniowa.

Serdeczne podziękowania kierujemy do organizatora ks. Chrisa Czapli, parafian z Chociwla oraz Pana Daniela Wieczorkiewicza. Patronat nad spotkaniem objął: Narodowy Dzień Sportu, Zespół Placówek Oświatowych w Chociwlu oraz Burmistrz Chociwla.

Króluj nam Chryste!
tekst i foto: ks. Mateusz Socha SChr


12 września 2021r. 230 5773 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne