Czas wolnego od zajęć szkolnych nasi duszpasterze wykorzystują, aby jeszcze bardziej zintegrować tych, do których są posłani, aby również docenić ich zaangażowanie w parafii: w różnych grupach czy stowarzyszeniach (jak schole, oaza, wolontariat, KSM, LSO, itp.), dlatego organizują wspólne dla nich wyjazdy w miejsca, w których można pięknie i owocnie wykorzystać pogodę, ukształtowanie terenu oraz czas: zimą na myśl przychodzą góry, gdzie można też uprawiać sporty, do których potrzebne są śnieg, lód i mróz. A jak w bliskiej okolicy na zimowym wypoczynku przebywa młodzież z czterech naszych parafii na Pomorzu Zachodnim to warto zorganizować wspólne spotkanie, o które opisuje nasz powołaniowiec, ks. Sebastian Stawierej SChr:

W czwartek 16 lutego 2023 r., w kościele w Stasikówce koło Poronina spotkały się na wspólnej Eucharystii cztery grupy młodzieży i dzieci z parafii chrystusowców, które w tych dniach przebywały na zimowiskach narciarskich w Tatrach: z Goleniowa, Pyrzyc, św. Józefa w Stargardzie i NSPJ w Szczecinie. Na pomysł wpadli i inicjatywę zrealizowali duszpasterze młodzieży z naszych parafii, księża wikariusze z Pomorza Zachodniego.

W kościele w Poroninie spotkało się około 200 osób, a przy ołtarzu stanęło ośmiu księży, w tym siedmiu opiekunów grup, którym należy się serdeczne podziękowanie: ks. Maciej Onaszkiewicz SChr, ks. Dariusz Pazdan SChr, ks. Damian Jędrzejak SChr, ks. Roman Melnyk SChr, ks. Maksymilian Ślusarczyk SChr, ks. Mieczysław Dusza SChr, ks. Przemysław Syguła SChr. Każda z grup miała swoje zadanie: Pyrzyce – śpiew (schola), Stargard – asysta liturgiczna (LSO), Szczecin i Goleniów – liturgia słowa. Homilię do młodzieży wygłosił główny celebrans, opisujący wydarzenie duszpasterz powołań ks. Sebastian Stawierej SChr

Wspólna Eucharystia w Tatrach to wydarzenie absolutnie historyczne. Żartowaliśmy, że od 90 lat czegoś takiego w Towarzystwie Chrystusowym nie widziano. Wobec tego powinno rozpocząć nową tradycję, nie tylko zimową, ale też wakacyjną. Tak też zrobimy, z Bożą pomocą  
ks. Sebastian Stawierej SChr

*    *    *

Nie tylko góry były kierunkiem organizowanych wypraw przez naszych duszpasterzy w czasie zimowych ferii: również stolice Wielkopolski i Dolnego Śląska wraz z ich przeróżnymi atrakcjami poznawali młodzi parafianie ze Stargardu, Goleniowa, Brojc i Chociwla. Dzięki temu bardzo ożywiły się nasze domy w Poznaniu i Mórkowie, które w tych dniach przyjęły wypoczywających, a młodzi z Chociwla i Brojc w liturgiczny czas Wielkiego Postu weszli wraz ze wspólnotą księży i braci – mieszkańców Domu Głównego.

 


16 lutego 2023r. 230 3744 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne