Grupa 14 studentów wraz z Proboszczem Parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu, we wrześniu br. wyrusza do misji w Buhembie, maleńkiej wiosce w północno-zachodniej Tanzanii. Jadą tam, by podzielić się swoją wiarą i doświadczyć entuzjazmu wiary mieszkańców Afryki. Chcą też dać coś od siebie, organizując dla dzieci wolny czas przez wspólne zabawy, dla chłopców zajęcia piłkarskie, czy pomóc w budowie kościoła. Mają głowy pełne pomysłów i serca pełne zapału.

 

W ostatnim roku mocno przygotowywali się do tego wyjazdu, organizowali kawiarenkę Misja Tanzania w swojej parafii, szkolili się, szczepili i budowali wspólnotę i modlili się. Zbierali koszulki, które zostały wysłane do Tanzanii, a także zorganizowali dla szkoły w Afryce 200 plecaków dla dzieci. Z radością i zapałem przygotowali też, wspólnie z mieszkańcami i asystentami L’Arche, warsztaty ceramiczne i kiermasz w czasie Festynu Rodzinnego, na którym zbierali środki finansowe na remont kolejnego domu wspólnoty L’Arche.  Teraz także uruchamiają zbiórkę pieniędzy, które planują zostawić w Buhembie, by wesprzeć lokalną misję w inwestycjach, które prowadzi.

Przed kilkoma dniami powodzenie misji stanęło pod wielkim znakiem zapytania, ponieważ biuro podróży, które organizowało bilety dla całej grupy, ogłosiło upadłość. Przepadły pieniądze i bilety (okazało się, że nie były kupione) Choć są już w posiadaniu nowych biletów, (niestety trochę droższe), to próbują też odzyskać stracone pieniądze (prawie 50 tys. zł).

Wesprzyjmy ich działania. Warto sprawić, by ich zapał nie zgasł i udało się szczęśliwie zrealizować ten piękny pomysł. Zachęcamy do wsparcia zbiórki pieniędzy, które chcą zostawić w parafii w Buhembie.

Adres zrzutki na misję w Buhembie: https://zrzutka.pl/pdcucy

Prosimy też o modlitwę, by się nie poddawali i o wsparcie w napotkanych trudnościach z zakupem nowych biletów. Jeśli ktoś mógłby pomóc prosimy o kontakt z proboszczem ks. Zbigniewem Reguckim SChr (kom.: 509 477 763).


19 lipca 2019r. 341 3919 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne