22 kwietnia w parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie miał miejsce jubileusz 10-lecia istnienia zespołu "Boże Światełka".

Jego założycielem jest ksiądz Krzysztof Wąchała SChr, który już jako diakon powołał do życia parafialną scholę. Z biegiem czasu rozrosła się ona do olbrzymiej liczby ponad siedemdziesięciorga dzieci i młodzieży w wieku od 4 do 16 lat. Opiekunami zespołu działającego w parafii księży chrystusowców byli w późniejszych latach: śp. ks. Tomasz Dzida SChr, ks. Włodzimierz Maruszewski SChr, ks. Dariusz Pazdan SChr, a obecnie opiekę duchową sprawuje ks. Łukasz Klimek SChr.

Na jubileusz przyjechali wszyscy księża opiekunowie zespołu. Najpierw odbyła się Msza św. w intencji dzieci, ich rodziców i opiekunów zespołu, zarówno tych, którzy obecnie w nim są, jak i tych, którzy przez te 10 lat byli przy nim i oddawali dzieciom w nim śpiewającym swój czas i swoje zaangażowanie. A przecież zespół ten i ludzie wokół niego skupieni zajmują się nie tylko oprawą cotygodniowej liturgii, ale także podejmują się wielu innych zadań we współpracy z księżmi chrystusowcami. Wśród nich są cykliczne spotkania dla dzieci z parafii księży chrystusowców, warsztaty wokalne, spotkania ognisk misyjnych i wszelka pomoc w organizacji Góry Tabor Junior.

Po Mszy św. odbył się koncert, podczas którego dzieci zaśpiewały największe hity z repertuaru zespołu. Były podziękowania i miłe słowa. Było wiele ciepła i serdeczności. Potem w sali odbył się przegląd wydarzeń z 10 lat i konsumpcja urodzinowego tortu.

relacja: Joanna Stefańska
foto: Mariusz Makowski


23 kwietnia 2018r. 341 9298 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne