Z parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie otrzymaliśmy list z wiadomością o zorganizowaniu tam specyficznego konkursu fotograficznego pt. „Jak dobrze znasz swój kościół”, zainspirowany mottem rozpoczętego Adwentem AD 2022 roku kościelnego – WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY

„Jak dobrze znasz swój kościół” – to hasło Adwentowego Fotograficznego Wyzwania, którego podjęli się parafianie z Chrystusa Króla w Stargardzie. Każdego dnia na parafialnym Facebooku przez najdłuższy, bo 28-dniowy adwent pojawiało się jedno zdjęcie z wnętrza kościoła. Aby zdobyć przyznawany codziennie punkt należało nie tylko wykazać się wiedzą liturgiczną odnośnie miejsc i nazw przedmiotów, ale także bezbłędną topografią kościoła. Pierwsze miejsce i nagrodę główną zdobył kandydat na lektora Kacper Wódkiewicz. Serdecznie gratulujemy spostrzegawczości, wiedzy i pasji. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu był ks. Michał Armatys SChr, a inspiracją do fotograficznej wyzwania był trwający w Kościele w Polsce rok duszpasterski pod hasłem: „wierzę w Kościół Chrystusowy.”

Możemy zobaczyć z jakimi wyzwaniami zmagali się uczestnicy Adwentowego Fotograficznego Wyzwania. Zadania polegały nie tylko na nazwaniu przedmiotu widocznego na zdjęciu, ale także na określeniu konkretniej ławki czy policzeniu wszystkich krzyży w kościele. Zwycięzca konkursu zapytany, które pytanie było najtrudniejsze jednoznacznie odpowiada: „to o wymienienie wszystkich relikwii” (a jest ich aż 9).

tekst i fotografie: ks. Michał Armatys SChr


24 grudnia 2022r. 230 2243 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne