W zakończonych w minioną niedzielę, 27 stycznia 2019 roku, Światowych Dniach Młodzieży w Panamie wzięła udział młodzież z parafii prowadzonych przez chrystusowców w Ameryce Północnej. Grupa z Chicago przyjechała z ks. Krzysztofem Janickim SChr a wspólnota z Toronto z ks. Adamem Słomińskim SChr. Razem ponad trzydzieści osób.

Młodzież uczestniczyła w codziennych katechezach, które wygłosili dla nich między innymi abp Marek Jędraszewski z Krakowa, bp Edward Burns z Dallas czy abp Thomas Wenski z Miami.

W środę wieczorem, 23 stycznia, dla grup polskich i polonijnych zorganizowano Mszę św., po której koncert dali artyści z kraju. Swoją obecność zaznaczyli również marynarze i młodzież z polskiego statku "Dar Młodzieży", którzy w Panamie zakończyli „Rejs Niepodległości.” W wolnym czasie młodzi mogli zobaczyć na własne oczy jedną z najważniejszych dróg wodnych świata – Kanał Panamski.

Pielgrzymi uczestniczyli również w innych głównych punktach programu ŚDM, a więc w drodze krzyżowej oraz wzięli udział w wieczornym czuwaniu z papieżem a także we Mszy św. „posłania” na zakończenie całego wydarzenia.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów był przejazd „papamobile” blisko sektorów, w których zgromadziła się młodzież polonijna. Nieopisany entuzjazm towarzyszył papieżowi pozdrawiającemu tysiące młodych. Jak w czasie poprzednich ŚDM, tak i wtedy napotkani pielgrzymi wymieniali się narodowymi pamiątkami. Na spotkaniu nie zabrakło Polaków, którzy stanowili najliczniejszą grupę z Europy. Było ich blisko trzy tysiące.

Posłuchaj relacji pielgrzymów w Radiu Deon.

fot: ks. K. Janicki SChr, ks. A. Słomiński SChr

 


29 stycznia 2019r. 341 8722 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne