W dniach 29 - 30 września po raz drugi w parafii pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie odbyło się modlitewno-warsztatowe spotkanie dla dziewcząt. W tym roku tematem była przyjaźń.

W spotkaniu wzięło udział 31 dziewcząt w wieku powyżej 13 lat. Przyjechały z Brojc, Chociwla, Dobrzan, Pyrzyc, Poznania, Grzędzic, Małkocina, no i oczywiście ze Stargardu. Dziewczyny wzięły udział w warsztatach psychologicznych, wysłuchały konferencji sióstr misjonarek Angeliki Mrówki MChR i Sylwii Chojnackiej MChR, a także konferencji ks. Krzysztofa Wąchały SChr, zakończonej namaszczeniem dłoni olejem nardowym.

Wieczorem miała miejsce Msza św., a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu. Na koniec bardzo intensywnego dnia uczestnicy i organizatorzy dzięki uprzejmości dyrektora stargardzkiego muzeum pana Marcina Majewskiego wzięli udział w nocnym zwiedzaniu kościoła Mariackiego. Mimo zmęczenia, uczestniczki prowadziły jeszcze długie rozmowy, przestawiając swoje wrażenia.

Podsumowanie spotkania odbyło się w niedzielny poranek. Dziewczęta otrzymały od sióstr drobny upominek, ale przede wszystkim zostały wzmocnione przemyśleniami na temat przyjaźni, która stanowiąc istotę naszego życia ludzkiego i duchowego, sprawia nam przecież często tak wiele trudności. No i najważniejsze - wszystkie spotkały się z Przyjacielem - Chrystusem!

Joanna Stefańska


01 października 2018r. 341 4662 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne