„Czy można zaufać Biblii?”. To pierwsze z cyklu konwersatoriów "Wiara i Rozum" czyli wykładów połączonych z dyskusją, które odbyło się 27 lutego, na Wydziale Fizyki UAM, podczas którego poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytania dotyczące autentyczności Biblii. Przemyśleniami na temat najbardziej znanej księgi świata dzielił się z licznie przybyłymi do Auli Collegium Physicum ks. prof. dr hab. Mariusz Rosik z Wrocławia.

We wprowadzającym do dyskusji wykładzie nasz gość skupił się na wątpliwościach, jakie może podsuwać nam rozum, gdy mierzymy się z tekstami biblijnymi. Prelegent zwrócił uwagę na zawiłości kwestii tłumaczeniowych dotyczących Słowa Bożego (i ich nie zawsze jednoznacznej interpretacji), na pojawiające się w Ewangeliach nieścisłości geograficzne, a także na występowanie w Biblii fragmentów wymykających się próbie poznania rozumowego. Takich, które mimo wnikliwych i różnorodnych odczytań zawsze pozostawiają w odbiorcy uczucie zetknięcia się z tym, co nie może zostać w pełni objaśnione.

Po wykładzie płynnie przeszliśmy do rozmowy oscylującej wokół przywołanych problemów, a najbardziej zainteresowani poruszoną problematyką, po zakończeniu oficjalnej części spotkania, mieli możliwość wymiany zdań z księdzem profesorem.

W związku z dużym zainteresowaniem oraz wieloma pytaniami i wątpliwościami postanowiliśmy jeszcze raz zaprosić księdza profesora.

Już dziś zapraszamy na drugą część tego wykładu, w środę 21 marca na godz. 17.00.

Organizatorami spotkań są: Duszpasterstwo Akademickie "Na Brzegu" przy parafii św. Jadwigi Królowej u chrystusowców, Wydział Fizyki UAM oraz parafia św. Jadwigi Królowej w Poznaniu przy ul. Mleczowej 1.

Więcej na www.nabrzegu.poznan.pl

Marta Wróblewska – DA „Na Brzegu”


28 lutego 2018r. 341 8119 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne