Już od kilku lat, ostatnie dni nowenny przed Świętem Miłosierdzia są swoistą manifestacją wiary wyrażaną przez katolików w samym centrum Chicago na Daley Plaza.

Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego stawiany jest tam obraz Jezusa Miłosiernego „Jezu ufam Tobie”. Młodzież ze wspólnoty Duc in altum, która była współorganizatorem tego modlitewnego wydarzenia wraz z młodzieżą z zespołu młodzieżowego z Trójcowa i przedstawiciele różnych wspólnot parafialnych, modlili się tam Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Uroczysta oprawa ma miejsce zawsze w II Niedzielę Wielkiejnocy. Popołudniem, od godziny 14:30 rozpoczyna się katecheza podejmująca jeden aspektów Bożego Miłosierdzia. W Godzinę Miłosierdzia zgromadzeni przy obrazie modlą się Koronką do Bożego Miłosierdzia, najpierw po polsku, potem po angielsku. Na zakończenie wydarzenia w niebo wypuszczany jest przygotowany z balonów różaniec, który wcześniej okalał obraz.

Akcja w czasie swojego trwania wywołuje różne emocje i zachowania. Są tacy, którzy znają tę modlitwę i się do niej przyłączają, inni patrzą. Zawsze jest to okazja do spotkania z Bogiem, nawet w centrum wielkiego, tętniącego życiem, miasta.

ks. Krzysztof Janicki SChr


09 kwietnia 2018r. 341 7007 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne