W sobotę 24 września w parafii pw. Świętego Ottona w Pyrzycach spotkali się mali misjonarze z trzech parafii: Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie i oczywiście z parafii pyrzyckiej. Trzydzieścioro sześcioro dzieci pod opieką dziewiątki młodzieży stworzyło małe grupy, w których pracowali pilnie aż przez dwie godziny.

Tematem zajęć była praca ze „Światem Misyjnym” – gazetką wydawaną przez PDMD. Tym razem dzieci poznawały z niej życie Aborygenów – rdzennych mieszkańców Australii. Jak zawsze musiały się wykazać wieloma umiejętnościami: czytaniem, czytaniem ze zrozumieniem, słuchaniem, rozwiązywaniem zadań, a także czystą wiedzą choćby na temat australijskich zwierząt. Okazuje się, że wcale nie jest to proste zadanie, chyba że weźmie się pod uwagę, że im zwierzę dziwniejsze, tym bardziej australijskie… Kto widział dziobaka, ćmę herkulesa czy pancernika, ten wie, o co chodzi!

Dzieciaki pracowały z gazetką w – ciągle ciepłych – murach kościoła, natomiast druga część odbywała się już na zewnątrz – w ciepłych promieniach słońca. Po słodkim poczęstunku mali misjonarze rozpoczęli pracę nad swoimi aborygeńskimi obrazami, które wyklejali plasteliną techniką kropkową. Zadanie nie było łatwe, wymagało olbrzymiej cierpliwości! Najlepsze prace zostały nagrodzone. Na koniec wszyscy zjedli pizzowy obiad i rozjechali się do domów.

To był dobry czas wspólnej pracy małych misjonarzy. Znów mieliśmy poczucie wspólnoty działań, jednego kierunku. Miło było zobaczyć znajome z misyjnych spotkań twarze coraz starszych dzieci. No i oczywiście nie można zapomnieć o dorosłych, którzy ciągle mają czas i siły, by jeździć z dzieciakami, opiekować się nimi, wspomagać. Wielkie podziękowania także dla ks. Jarosława Kocha SChr, który zawsze jest otwarty na pomysły i gotowy do wszelkich działań.

Tekst: A. Stefańska


25 września 2016r. 341 5186 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne