W sobotę 7 października 2023 r. w domu PMK im. Anny i Stanisława Kozłowski w La Ferté sous Jouarre odbyło się kolejne, już szóste spotkanie młodzieży SFM «Kana», które organizuje i koordynuje ks. Vitaliy Melnyk SChr.

Tym razem spotkanie miało charakter jednodniowego skupienia. Młodym towarzyszyli i prowadzili dla nich konferencje przybyli z Poznania: Współbrat organizatora i koordynatora ks. Sebastian Stawierej SChr oraz Misjonarki dla Polonii – s. Angelika Mrówka MChR i s. Maria Damrath MChR. W głoszonych przez siostry misjonarki prelekcjach dziewczęta zostały zaproszone do odkrywania piękna w sobie i poczucia własnej wartości, a chłopcy, dzięki słowom ks. Sebastiana – do odkrywania męskości i rozeznawania duchowego.

Poza konferencjami i warsztatami uczestniczący w zjeździe mogli w ciszy oraz z towarzyszeniem śpiewów uwielbienia adorować Najświętszy Sakrament, a także przygotować się i skorzystać z sakramentu spowiedzi. Centralnym punktem tego była wspólna Eucharystia z homilią ks. Sebastiana. Na koniec wszyscy spotkali się na wspólnym ognisku, gdzie był czas na rozmowy i integrację.

tekst: s. Angelika Mrówka MChR, foto: Patrycja Brzuchacz

 


10 października 2023r. 230 2906 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne