Rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, jak już pisaliśmy, była okazją, aby zgłębiać jego osobę i dzieło życia. Służyły temu okolicznościowe celebracje i wspólna modlitwa w intencji jego beatyfikacji zorganizowane w Szczecinie, Gnieźnie, Warszawie czy rodzinnych Brzęczkowicach. Również uroczystość ślubowania klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego im. kard. Augusta Hlonda w Poznaniu wpisała się w ten cykl przybliżania wiernym Kardynała Założyciela, w tym przypadku młodemu pokoleniu Poznaniaków – uczniom liceum, któremu on patronuje.

Uroczystość odbyła się w naszym Domu Głównym w poniedziałek 23 października 2023 r. i rozpoczęła się Mszą Świętą, którą celebrował ks. Mateusz Socha SChr, dyrektor Domu Rekolekcyjnego mieszczącego się w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego, w której uczestniczyli uczniowie z wychowawcą, dyrekcją i reprezentacją rodziców. Po Eucharystii w auli odbyła się akademia, podczas której uczniowie wypowiedzieli rotę ślubowania. Całość zwieńczył wspólny obiad w klasztornym refektarzu.
To szkolne święto to nie tylko poznawanie Patrona szkoły i naszego Założyciela, lecz również możliwość poznania jednego z jego dzieł, naszego zgromadzenia zakonnego i jego misji, wszak temu służy mini-wystawa na jednym z pięter domu z fotografiami i różnymi pamiątkami związanymi z naszą duszpasterską posługą, którą nowi uczniowie mogli zobaczyć, zwiedzając nasz poznański klasztor.

(na podstawie informacji umieszczonych na stronie www i profilu społecznościowym Domu Rekolekcyjnego Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu)

*    *    *

Poza tym w październiku 2023 r. w naszym Domu Rekolekcyjnym w Poznaniu:
•    odbyła się Konferencja Przedsiębiorców Katolickich;
•    młodzież ze Stargardu zorganizowała swoje formacyjne spotkanie;
•    gościli jurorzy Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Sakralnej.


24 października 2023r. 230 2527 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne