We wtorek 17 maja w poznańskiej katedrze podczas Mszy świętej sprawowanej przez bpa  Grzegorza Balcerka dziesięciu chrystusowców przyjęło święcenia kapłańskie: trzech prezbiteratu oraz siedmiu diakonatu.

Święcenia  w  stopniu prezbiteratu przyjęli: Maciej Koczaj z Dębicy, Witalij Melnyk z Kamieńca Podolskiego oraz Mateusz Socha z Poznania. Diakonami natomiast zostali: Krzysztof Grabowski z Gosławia, Przemysław Marek z Maszewa, Maciej Onaszkiewicz z Miedzny, Marcin Ossoliński z Chociwla, Mateusz Schleger z Koblencji (Niemcy), Grzegorz Warszawski ze Szczecina-Podjuch oraz Piotr Wróblewski z Wierzbna.

Uroczystość w katedrze zgromadziła wielu gości. Mszę z biskupem koncelebrowało ponad stu kapłanów, w większości chrystusowców, na czele z  Zarządem Generalnym zgromadzenia i Prowincjałami. Nowo wyświęconym towarzyszyli bliscy i przyjaciele, dobrodzieje naszego Zgromadzenia i inne zaproszone osoby.

Po liturgicznej części uroczystości przyszedł oczywiście czas na wspólne radowanie się przy stole w zakonnym refektarzu.


17 maja 2016r. 2 7004 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne