Przez trzy dni, od 12 do 14 listopada 2021 r., dzieci i młodzież z parafii Chrystusa Króla i św. Józefa w Stargardzie oraz z parafii św. Ottona w Pyrzycach miały możliwość podnoszenia swoich umiejętności wokalnych w ramach warsztatów wokalnych prowadzonych przez Kingę Trypuć – prowadzącą na co dzień zespół «Wieczernik» działający od wielu lat w parafii św. Józefa.

Uczestnicy – podzieleni na dwie grupy: dziecięcą i młodzieżową – uczyli się nowych utworów, przede wszystkim z repertuaru zespołu «TGD» oraz «Exodus 15». Efekty pracy zostały zaprezentowane podczas dwóch koncertów. Pierwszy odbył się w sobotę 13 listopada wieczorem w kościele św. Jana, drugi – w niedzielę 14 listopada w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie. Wzięło w nich udział ponad sześćdziesięciu uczestników warsztatów. Zaprezentowanych zostało siedem utworów o bardzo różnorodnej energii, ale także bardzo bogatej treści. I choć koncert nie miał tytułu, to jednak słowa piosenki finałowej: „Credo – Ja wierzę” śmiało mogą się stać mottem tego wydarzenia.

Warsztaty wokalne odbywały się już po raz trzeci. Zostały zorganizowane przez prowadzących oraz rodziców dzieci i młodzieży z zespołu «Boże Światełka».

tekst i foto: Joanna Stefańska


15 listopada 2021r. 230 1967 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne