W minioną sobotę, 11 maja 2024, miało miejsce niezwykłe wydarzenie - Zjazd Rodzinny w duszpasterstwie akademickim ODA w Sercu. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, co wymagało zintensyfikowania działań organizacyjnych, jednak dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników udało się zrealizować wydarzenie na najwyższym poziomie.

Wydarzenie było bogate w różnorodne atrakcje - od genialnie przygotowanej sali, poprzez interesujący program artystyczny, aż po ciekawy spacer po mieście i ognisko na polanie. Uczestnicy wyrażali chęć kolejnych spotkań, co stanowi zachętę do dalszego rozwoju naszych działań. To spotkanie było również okazją dla duszpasterza do bliższego poznania rodzin uczestników, co buduje silniejsze więzi i zaufanie.

W czasie homilii wygłoszonej podczas Mszy Świętej z udziałem studentów i ich rodziców, duszpasterz akademicki ks. Marcin Stefanik SChr podkreślił, jak ważne jest zaangażowanie rodzica w dzieło wychowania i wprowadzania w dorosłość. Duszpasterz przytotył słowa naszego Założyciela o kształtowaniu charakteru i fragmet listu Hlonda do swojej mamy. Budowanie autorytetu stanowi nie tylko klucz w kształtowaniu dojrzałości ludzkiej, ale również duchowej - przypomniał kaznodzieja. Po kazaniu studenci, w ramach zbliżającego się Dnia Matki przekazali swoim mamom symboliczne kwiaty.

Spotkaniu patronowało Stowarzyszenie Przyjaciół Duszpasterstwa Akademickiego "Razem", które wsparło finansowo całe przedsięwzięcie oraz przygotowało okolicznościowe upominki dla rodziców.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z wydarzenia.


13 maja 341 2709 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne