W gmachu, w którym znajduje się nasze zakonne seminarium i najważniejsze agendy zgromadzenia z powodzeniem działa Dom Rekolekcyjny, który otwiera swoje gościnne podwoje dla grup zorganizowanych i dla gości indywidualnych. Szczególną radością jest przyjmowanie grup polonijnych, czy to z naszych zagranicznych parafii, czy pod auspicjami stowarzyszeń i organizacji polonijnych lub zajmujących się sprawami Polonii.

Od soboty 4 listopada 2023 r. w naszym Domu mieszkają uczestnicy Zlotu Młodzieży Polonijnej «Orle Gniazdo», którego organizatorem jest Wspólnota Polska oddział Wielkopolski. Na stronie www stowarzyszenia znajdziemy oczywiście szerszy opis całego wydarzenia z mocnym uwzględnieniem szczególnego charakteru miejsca zakwaterowania (wszak nasz Dom znajduje się na poznańskim Ostrowie Tumskim, stanowiącym ważny ośrodek władzy świeckiej i kościelnej w początkach państwa polskiego, a nawet jego kolebkę, co potwierdzają i podkreślają ostatnie wykopaliska archeologiczne). Historia tego miejsca, jak wskazują organizatorzy, ukazuje symbolikę [tej wyspy], którą – bez większej przesady nazwać możemy «orlim gniazdem» (domem) piastowskim, ziemią na której wszystko się zaczęło.

na podstawie wpisu na portalu społecznościowym Domu Rekolekcyjnego w Poznaniu i relacji na stronie «Wspólnoty Polskiej»

fotografie: ks. Mateusz Socha SChr, dyrektor Domu Rekolekcyjnego

Na facebookowym profilu «Wspólnoty Polskiej» przedstawiono kolejne dni zlotu. Natomiast w serwisie www znalazło się obszerne sprawozdanie z jego zakończenia.


05 listopada 2023r. 230 2817 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne