Od lutego 2022 r. czyli od początku wojny w Ukrainie Papieski Jałmużnik i Prefekt Dykasterii ds. Miłosierdzia kard. Konrad Krajewski już kilkakrotnie przybywał z pomocą humanitarną do uciemiężonego wojną kraju.

Podczas swojej już szóstej podróży w czerwcu 2023 r. przybył do Mikołajowa i Kisielówki, miejsc duszpasterskiej posługi naszego Wspólbrata, ks. Aleksandra Repina SChr. W czasie odwiedzin podziękował naszemu Współbratu za pozostanie w miejscu posługi podczas bombardowań i ostrzału miasta, za udzielane nieustannie wiernym wsparcie duchowe i materialne, co ukazuje przesłane do redakcji naszego zakonnego kalendarium nagranie. Nawiązał też do spotkania z ks. Aleksandrem sprzed prawie roku w Odessie, którego materialną pamiątką jest przekazany od Ojca Świętego Różaniec wędrujący po domach parafian z Mikołajowa, na którym omadlana jest, jak mówił ks. Repin, sprawa zakończenia wojny i pokoju w Ukrainie. Wszystkie ukraińskie wizyty kard. Krajewskiego relacjonuje watykański serwis medialny.

(zdjęcie ilustracyjne jest screenem z materiału filmowego, zaś kolejne, otrzymane dzięki uprzejmości ks. Aleksandra pokazują ogrom zniszczeń w Kisielówce oraz podejmowane prace zmierzające do uporządkowania wszystkiego i ponownego zamieszkania)

 


28 czerwca 2023r. 230 2662 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne