Po raz dwudziesty już w Sycowie odbywał się ogólnopolski koncert charytatywny (w roku 2023 z udziałem zespołu «Mazowsze») na rzecz pomocy Rodakom na Wschodzie, w obecnym czasie szczególnie na Ukrainie. Część artystyczną poprzedziła wspólna modlitwa w intencji Ojczyzny i wszystkich Polaków, szczególnie tych na Wschodzie, a w obecnej dobie również w intencji zakończenia wojny i pokoju na Ukrainie. Uczestniczył w nim nasz Współbrat, ks. Leszek Kryża SChr, mocno zaangażowany w dzieło niesienia pomocy poszkodowanym przez wojnę, który w początkach 2023 roku wybrał się tam w kolejną podróż z pomocą humanitarną. Napomknęliśmy już o niej króciutko w kalendarium, ale na stronach Zespou Pomocy Kościołowi na Wschodzie znalazło się szersze sprawozdanie, w tym z wizyt w miejscach pracy chrystusowców – w Mikołajowie i niemalże całkowicie zrujnowanej Kisielówce. Nadto towarzyszący ks. Leszkowi o. Luca Bovio IMC opisał swoje spostrzeżenia.

Wróćmy jednak do wydarzeń w Sycowie i oddajmy głos ks. Leszkowi, który przesyła zeń notatkę:

W Sycowie odbył się XX Ogólnopolski Koncert Charytatywny na rzecz pomocy Rodakom na Wschodzie w tym roku szczególnie na Ukrainie! Imponujący występ Zespołu «Mazowsze» był poprzedzony uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył bp Damian Bryl, biskup kaliski a kazanie wygłosił bp. Leon Dubrawski z Kamieńca Podolskiego, który mówił m.in.: „Proszę Was przekazujcie wiarę i bądźcie świadkami, módlcie się razem w rodzinach za Ukrainę oraz żeby skończyła się wojna”. Wraz z biskupami Mszę koncelebrowali: ks. Leszek Kryża SChr dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski, ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor «Caritas» Archidiecezji Wrocławskiej, ks. Rafał Kopis, proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sycowie.
tekst i foto: ks. Leszek Kryża SChr

*    *    *

Fotogalerię można oglądać na facebookowych kanałach parafii w Sycowie i Radia «Rodzina» z Kalisza i naszego Współbrata, a także w internetowym serwisie diecezji kaliskiej.


30 stycznia 2023r. 230 3392 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne