Wszystko dla Boga i Polonii...

Nasze świętowanie…

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego oddając cześć Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata pośród wielu intencji modlitewnych zanosiliśmy także modlitwę za siebie wzajemnie.

Jako że uroczystość Chrystusa Króla jest naszym świętem tytularnym modliliśmy się za całe zgromadzenie, za wszelkie podejmowane przezeń dzieła i inicjatywy, modliliśmy się za każdego chrystusowca, by był wiernym i godnym sługą Chrystusa Króla, byśmy stanowili, jak to śpiewamy w zakonnym hymnie, Jego hufiec i przyboczną straż, które idą w duchowy bój o wychodźcze dusze…

Uroczyste celebracje odbywały się w naszych domach zakonnych (dom główny i seminarium) i na naszych duszpasterskich placówkach (Düsseldorf, Marayong na zachodnich przedmieściach Sydney, Misja Świętej Trójcy w ChicagoStargard, Szczecin Zdroje). W niektórych parafiach były to również uroczystości odpustowe, które szczególną oprawę miały w Goleniowie. W czasie modlitwy nie zabrakło też aktu oddania się Jezusowi Królowi. Tytularna uroczystość staje się okazją do podziękowania za ofiarną posługę każdego brata i księdza oraz do złożenia serdecznych życzeń: przełożony prowincji pw. MB Częstochowskiej słowa podziękowań i życzeń skierował do Współbraci posługujących we Francji, Hiszpanii i Portugalii, w Sterling Heights te słowa do duszpasterzy i Sióstr Misjonarek skierowali przedstawiciele parafian.

Uroczystość Chrystusa Króla to również święto członków Akcji Katolickiej (w Poznaniu połączone z jubileuszem 90-lecia istnienia) i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (stargardzkie koło zorganizowało je kilka dni wcześniej, w liturgiczne wspomnienie jednego ze świętych patronów, bł. Karoliny Kózkówny).

 


230 4078

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone