Na przełomie listopada i grudnia (29.11-01.12) w Domu Głównym Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej odbyły się rekolekcje adwentowe pod hasłem „Broń tego, w co wierzysz”. Młodzież, która przybyła m.in. ze Szczecina, Stargardu, Władysławowa, uczestniczyła w programie, który w wielu punktach był wspólny z programem dnia seminarium.

Uczestnicy słuchali konferencji, których tematyka nawiązywała do hasła rekolekcji, wzięli udział w nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, uczestniczyli w modlitwach seminarium.

„Gościem szczególnym” dni skupienia był – obecny w znaku relikwii – meksykański męczennik, błogosławiony Jose Sanchez del Rio, dobrze znany dzięki filmowi „Cristiada”, który to film był zwieńczeniem sobotniego wieczoru.

Podczas rekolekcji młodzieży towarzyszyli, głosili konferencje, homilie i spowiadali księża: Rafał Sorkowicz, Kamil Żyłczyński i Marcin Sęk. Adwentowe dni skupienia zakończyła niedzielna Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. prof. Bogusław Nadolski. Galeria zdjęć tutaj.

Uczestnikom serdeczne Bóg zapłać za przybycie i już zapraszamy na kolejne spotkanie!

VIVA CRISTO REY!


03 grudnia 2013r. 2839 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne