Sługa Boży Ojciec Ignacy Posadzy, Współzałożyciel Towarzystwa Chrystusowego, zwracając się do chrystusowców w grudniu 1949 roku napisał, cytując naszego Założyciela Kardynała Augusta Hlonda:

„W cichy wieczór wigilijny spieszą do żłóbka wszyscy, których pożera tęsknota za Bogiem, odwieczny człowieczy ból. Idą po skupienie twórcze, po moc do spełnienia swoich przeznaczeń. «A z nami idą do Betlejem ludy i rasy, idzie ludzkość. Nie wabi ich poezja wieków ani mit bajkowy. Dziecię z polskiej kolędy jest im drogą, prawdą, żywotem. Idą do Boga. Idą z bliska i z daleka. Jedni już doszli i wracają do budowy nowoczesnego życia, niosą w duszy wskazania Boże i światło objawione. Inni, przy żłóbku klęcząc, czekają rozkazów i natchnienia. Inni do modlitwy się schylają, zwalczając w duszy resztki oporu. Inni jeszcze nie doszli, jak ci mędrcy świata, monarchowie, których dopiero w nowym roku w stajence ujrzymy. Bo też idą z daleka, z daleka. Ale idą i będą» (z przemówienia wigilijnego kard. A. Hlonda w roku 1934)”.

W naszej drodze do betlejemskiego żłóbka, do spotkania z rodzącym się Bogiem, podobnie jak ci, którzy byli u źródeł naszego Towarzystwa, życzę głębokiej tęsknoty za Bogiem, twórczego skupienia i mocy do pełnienia osobistego powołania oraz misji powierzonej przez Kościół, a także tego, byśmy – tak jak to pięknie sformułował Kardynał August Hlond – „szli i BYLI”!

Poznań, Boże Narodzenie A.D. 2013.

ks. Ryszard Głowacki SChr


21 grudnia 2013r. 2723 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne