W niedzielę 2 kwietnia o godz. 15.30 w kościele Matki Bożej w Lüneburgu, na mocy dekretu ks. biskupa Norberta Trelle, proboszcz, ks. dr Tadeusz Talik SChr udzielił sakramentu bierzmowania siedmiorgu przedstawicielom polskiej młodzieży. 

Po Mszy św. kontynuowali oni swoją radość na sali parafialnej. Co warto podkreślić, tegoroczna grupa zorganizowała się spontanicznie i uczestnicy sami poprosili o przygotowanie ich a także o udzielenie tego sakramentu. Spotkania przeprowadziła pani Teresa Wozniok. Ponieważ młodzi nie należą do żadnej wspólnoty i trudno im było spotkać rówieśników na co dzień żyjących wiarą, wyrazili chęć dalszego spotykania się i umacniania więzi z Bogiem.

Ks. Tadeusz Talik jest proboszczem polskiej wspólnoty od 01.09.2014. Pomaga również w lokalnej parafii niemieckiej. Wcześniej opiekę duszpasterską w tej miejscowości sprawował ks. prałat Wiesław Bielaszewski. Po przejściu przez niego na emeryturę, duszpasterzami Polaków zostali chrystusowcy dojeżdżający z Braunschweigu. Obecnie jest to samodzielna placówka.

ks. dr Tadeusz Talik SChr


03 kwietnia 2017r. 341 3819 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne