Wizerunek Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Kevelaer, który znajduje się w niewielkiej kapliczce, przyciąga do pobliskiego sanktuarium rzesze wiernych.

Nawiedzając to miejsce Jan Paweł II w 1987 roku powiedział o nim, że gromadzi wielu ludzi wierzących, którzy są przedstawicielami różnych narodowości, że w tym miejscu widać zjednoczoną Europę.

Stąd każdego roku w pierwszą sobotę maja wierni z placówek Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech pielgrzymują do tego sanktuarium. Tym razem dniem szczególnie „polskim” był 5 maja. Wspólnota Polaków i Polonii przeżywała go pod hasłem: „Ja jestem Niepokalane Poczęcie”, które nawiązywało do 160. rocznicy objawień w Lourdes.

Uroczystościom przewodniczył ks. bp Cyryl Klimowicz z Irkucka w Rosji. W pielgrzymce wzięli licznie udział wierni z parafii, na których posługują chrystusowcy, wraz ze swoimi duszpasterzami. Towarzystwo Chrystusowe reprezentował prowincjał ks. Edmund Druz SChr.

Jak wskazują uczestnicy, pielgrzymka ta jest jednym z elementów, dzięki któremu buduje się jedność wspólnoty, podtrzymuje przekazaną wiarę i propaguje polską kulturę na emigracji.


06 maja 2018r. 341 5781 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne