W okolicach daty przyjazdu pierwszych kandydatów do tworzącego się nowego zgromadzenia zakonnego od lat przybywają kolejni młodzieńcy, by kontynuować dzieło zapoczątkowane 88 lat temu w Potulicach.

Przybycie trzech kandydatów – Sviatoslawa Chernegi z Odessy na Ukrainie, Avhustyna Kozeratskyiego z Żytomierza na Ukrainie oraz Łukasza Tworka z Ząbkowic Śląskich – zbiegło się z uroczystością odpustową kaplicy domu nowicjackiego, która przypada we wspomnienie NMP Królowej. Podczas odpustowej Eucharystii, której przewodniczył rektor naszego seminarium, ks. dr Jan Hadalski SChr, kandydaci otrzymali modlitewniki Towarzystwa. Rozpoczęli tym samym czas aspirandatu czyli przygotowania do kanonicznego nowicjatu.

Nazajutrz, w niedzielę 23 sierpnia 2020 r., nowicjusze i aspiranci wraz ze swoimi wychowawcami i parafialną wspólnota z Mórkowa i Lipna udali się w pielgrzymce pieszej do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej na odbywające się tam obchody tzw. Wielkiego Odpustu. Sumie odpustowej, po której do miejscowej wspólnoty parafialnej oraz kościoła wprowadzone zostały relikwie św. Jana Pawła II, przewodniczył i homilię wygłosił abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Nasi nowicjusze i aspiranci ponownie pojawili się w Górce Duchownej w czwartek 27 sierpnia 2020 r., kiedy to w czasie dorocznych uroczystości odpustowych szczególnie modlono się w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej.

Pierwsze dni dla nowo przybyłych to czas swoistej autoprezentacji: po Mszy rozpoczynającej ich aspirandat przedstawiali się wspólnocie nowicjackiej a w drodze powrotnej z Górki Duchownej – parafianom z Mórkowa i Lipna. Kandydatów bardzo serdecznie witamy i zapewniamy o modlitwie. Ośmielamy się również prosić o modlitwę za wszystkich powołanych oraz o nowe powołania zakonne i kapłańskie.


26 sierpnia 2020r. 230 5841 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne