Mimo iż w tym roku dnia 29 września wypadła niedziela, to w tym dniu przypada liturgiczne święto Archaniołów Gabriela, Rafała i Michała. W tym dniu więc parafia w Dobrzanach przeżywa swój odpust ku czci św. Michała Archanioła.

Celebrację parafialnego święta rozpoczęto już w sobotę wieczorem, odprawiając Mszę Świętą z formularzem o Świętych Archaniołach, podczas której modlono się w intencji ks. Michała Armatysa SChr z okazji jego imienin. Po Mszy natomiast rozpoczął się Wieczór Uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu: tę część przy śpiewie zespołu «Mika’el» poprowadził ks. dr Bogusław Kozioł SChr, proboszcz parafii. W sam dzień odpustu przed uroczystą sumą odśpiewano Godzinki ku czci św. Michała Archanioła, a samej odpustowej sumie przewodniczył ks. dr Andrzej Łysy SChr, były rektor Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu, a obecnie duszpasterz akademicki przy sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Śpiewy wykonywał chór «Apasjonata». Na zakończenie Mszy Świętej odbyła się procesja eucharystyczna, w której także była niesiona figura św. Michała Archanioła.

Po skończonych uroczystościach w kościele świętowanie przeniosło się na plac za plebanią. Tam można było skosztować m.in. pieczonego dzika, indyki, kiełbaski z grilla oraz ciasta a czas ten umilały nam zespoły ludowe z naszej parafii. Ponadto LSO prowadziła kiermasz książkowy, Parafialny Zespół «Caritas» przygotował loterię oraz zorganizowano także II Bieg św. Michała.

relacja na podstawie serwisu www parafii pw. św. Michała Archanioła w Dobrzanach,
gdzie znajdziemy więcej szczegółów dotyczących odpustowych uroczystości oraz fotogalerię...


01 października 2019r. 230 2371 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne