W Uroczystość św. Józefa swoje patronalne święto przeżywała prowincja naszego zgromadzenia, w której chrystusowcy otaczają duszpasterską troską Polaków mieszkających w Holandii, Niemczech, na Węgrzech i we Włoszech.

Mszy Świętej w Domu Prowincjalnym w Bochum przewodniczył, obchodzący również tego dnia swoje imieniny, ks. Prowincjał Bogdan Renusz SChr. Koncelebrowali ją Współbracia z Niemiec i Holandii oraz przybyli z Poznania z duszpasterską pomocą i rekolekcjami pełniący obowiązki superiora Domu Głównego ks. Maciej Piaskowski SChr i prefekt seminarium ks. dr Paweł Jasina SChr. W okolicznościowym kazaniu ekonom prowincjalny ks. dr Teodor Puszcz SChr wskazał na znaczące cechy, którymi odznaczał się święty Patron dnia i naszej prowincji. Pełne zamyślenia i kontemplacji milczenie, bliskość Jezusa i Maryi, włączenie się w twórcze działanie Boga przez pracę – przez to Opiekun Świętej Rodziny, a dziś i Opiekun Kościoła i Towarzystwa staje się wzorem dla każdego chrystusowca.

tekst i fotografie: ks. Łukasz Kuczyński SChr

*    *    *

Dodajmy do tej informacji coś z ‘krajowego podwórka’. Otóż w Goleniowie na Mszach Świętych w uroczystość św. Józefa na zakończenie osobistych 33-dniowych rekolekcji ponad 180 osób zawierzyło się Świętemu Józefowi, natomiast w Stargardzie wraz z parafialnym odpustem  ku czci św. Józefa świętowano dziesięciolecie Bractwa Świętego Józefa. Ks. dr Jan Hadalski SChr, rektor naszego WSD przewodniczył odpustowej sumie w archidiecezjalnym sanktuarium św. Józefa w Poznaniu prowadzonym przez karmelitów bosych. Wzięła w niej udział grupa naszych alumnów i wykładowców.


19 marca 2022r. 230 4707 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne