Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w sobotę 23 kwietnia 2022 r., w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sarbii, odbyła się szósta edycja Olimpiady liturgiczno-sportowej.

Udział w niej wzięło dziewięć parafii, w których posługują chrystusowcy:

•    parafia Chrystusa Króla Wszechświata w Stargardzie,
•    parafia MB Bolesnej w Chociwlu,
•    parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie,
•    parafia św. Jadwigi Królowej w Poznaniu,
•    parafia św. Józefa w Stargardzie,
•    parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Goleniowie,
•    parafia Świętego Ducha w Szczecinie Zdrojach.
•    parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Szczecinie Podjuchach,
•    oraz gospodarze – parafia św. Jana Chrzciciela w Sarbii,

W sumie przybyło 150 członków Służby Liturgicznej, którzy zmagali się w dwudziestu dyscyplinach liturgicznych i sportowych. Zawodnicy musieli popisać się nie tylko szybkością i zręcznością, ale również dobrą znajomością Mszału rzymskiego, lekcjonarzy, Pisma Świętego, nazw poszczególnych paramentów liturgicznych oraz biegłością w przepisach liturgicznych.

Całość spotkania rozpoczęła wspólna modlitwa i Msza Święta, której przewodniczył ks. Mateusz Socha SChr, odpowiedzialny za referat powołań i służby liturgicznej w Towarzystwie Chrystusowym. Po Eucharystii wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie, gdzie w południe rozpoczęła się rywalizacja w poszczególnych dyscyplinach. W każdej chwili dzieci, młodzież i opiekunowie mogli skorzystać z napojów i gorących posiłków zorganizowanych i przygotowanych przez rodziców Służby Liturgicznej parafii w Sarbii oraz „Młodych Duchem” z Drzonowa.

Zawody zakończyły się o godz. 16.30 rozdaniem 108 medali za zwycięstwa w poszczególnych dyscyplinach oraz wręczeniem pucharów ogólnej klasyfikacji medalowej. Na podium za największą liczbą złotych krążków stanęły parafie:

pierwsze miejsceparafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła ze Szczecina Podjuch (6 złotych medali, 4 srebrne i 0 brązowych);
drugie miejsceparafia św. Józefa ze Stargardu (5 złotych medali, 2 srebrne i 6 brązowych);
trzecie miejsceparafia Najświętszego Serca Pana Jezusa ze Szczecina (4 złote medale, 4 srebrne i 0 brązowych).

W nagrodę otrzymały okolicznościowe puchary.

Miejscowy proboszcz, który przesyła niniejsze sprawozdanie, przekazuje serdeczne podziękowania dla Współbraci chrystusowców, którzy przywieźli młodzież i dzieci Służby Liturgicznej swoich parafii, wszystkim uczestniczącym w zmaganiach i pomagającym w organizacji tego przedsięwzięcia oraz już dziś serdecznie zaprasza na kolejną edycję Olimpiady w 2023 r. Szczegóły zostaną podane we wrześniu.

tekst i foto: ks. Marek Nikiel SChr
Serwisy internetowe i konta spolecznościowe uczestniczących parafii również zamieszczają galerię fotografii z tego spotkania.

 


23 kwietnia 2022r. 230 5250 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne