"Proszę mnie pochować w trumnie najskromniejszej, w takiej w jakiej chowaliśmy naszych współbraci w Potulicach. Do ręki proszę włożyć pierwsze Ustawy oraz mój krzyżyk profesyjny. Proszę również pokornie, by kaznodzieja w homilii żałobnej nie nawiązywał do mego życia. Na sądy Boże idę z drżeniem, pomnąc na niezliczone grzechy niedbalstwa moje. Ufam jednak miłosierdziu Bożemu oraz Najświętszej Pannie" - są to słowa z testamentu Sługi Bożego o. Ignacego Posadzego SChr.

17 stycznia br. przypada 33. rocznica śmierci o. Ignacego, którą uczcimy przez odprawienie Mszy Świętej o godz. 17.00 w dużej kaplicy Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu. Kazanie wygłosi ks. Rafał Pajszczyk, który był delegatem arcybiskupa w trakcie etapu diecezjalnego procesu beatyfikacyjnego.

Chcąc jednak przygotować się do tej daty, z inicjatywy rodziny o. Ignacego, począwszy od 9 stycznia, będzie mieć miejsce nowenna za wstawiennictwem Sługi Bożego. Polegać ona będzie na odprawieniu kolejnych Mszy Świętych o godz. 18.00 przy grobie o. Ignacego z główną intencją o jego beatyfikację. Wyjątek stanowić będzie niedziela 15 stycznia, kiedy to Msza Święta pod przewodnictwem abp. S. Gądeckiego zostanie odprawiona z racji Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy o godz. 13.00 i będzie ona transmitowana przez telewizję Polonia
Serdecznie zapraszamy do czynnego włączenia się w tę modlitwę.

Przy okazji informacji o nowennie przed kolejną rocznicą śmierci o. Ignacego, postulator procesu ks. Bogusław Kozioł SChr pragnie podzielić się radością, że pisanie przez niego Positio Ojca jest bardzo mocno zaawansowane. I jeżeli Bóg pozwoli, to postulator ma nadzieję, że to Positio jeszcze w tym roku uda się złożyć w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie.
Prosimy również wszystkich o modlitwę w tej intencji.


09 stycznia 2017r. 183 5794 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne