Po raz piąty Prowincja pw. Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w Brazylii  wspólnie z Urzędem Miasta Kielce zorganizowała dla Brazylijczyków polskiego pochodzenia "pielgrzymkę do ziemi przodków".

Podczas dwutygodniowego wyjazdu, uczestnicy pochodzący z takich miejscowości jak Kurytyba, Prudentopolis, Virmond, Irati, Londrina, Capo Ere, Erechim oraz Brasilia, pod opieką prowincjała ks. Kazimierza Długosza SChr, mieli możliwość zwiedzenia między innymi Rzymu, Kielc, Świętego Krzyża. W Częstochowie oprócz Jasnogórskiego Sanktuarium odwiedzili również Dom Rekolekcyjno-Pielgrzymkowy należący do Towarzystwa Chrystusowego. W Krakowie zaś modlili się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, po czym udali się do Zakopanego i Oświęcimia.

Oprócz zajęć z pracownikami Instytutu Pamięci Narodowej uczestnicy tego wyjazdu spotkali się z senatorem Krzysztofem Słoniem, samorządowcami i Prezydentem Kielc oraz władzami Zakopanego. Wśród spotkań z wieloma znanymi osobami, rodacy z Brazylii spotkali się również z prof. Janem Dudą ojcem Prezydenta Rzeczypospolitej. Z kolei swoistym pozostawieniem znaku swoich korzeni było posadzenie dębu w centrum Macierz Polonii.

Wyjazdy, o których mowa powyżej, organizowane są od 2010 roku i odbywają się co dwa lata dzięki pomocy materialnej i wsparciu, jakie otrzymywane jest od Samorządu Miasta Kielce oraz lokalnych sponsorów. Podobne jak dwa lata temu część programu realizowana była wraz z grupą naszych rodaków z Winnicy, którzy także przyjeżdżają do Polski na zaproszenie władz Kielc.

Informacji o przebiegu tej wizyty w Polsce można znaleźć także na stronach:

http://kielce.tvp.pl/37887200/powrot-do-korzeni-brazylijska-polonia-w-regionie
https://www.youtube.com/watch?v=MweExZLVhc4&feature=youtu.be
https://www.facebook.com/groups/1448710095347529/
http://fm.niedziela.pl/site/audio/4363


14 lipca 2018r. 341 7071 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne