Od lat chrystusowcy i Siostry Misjonarki wraz z pątnikami z wielu stron Polski (ale też i świata) włączają się w dziewięciodniowe pielgrzymowanie do tronu Jasnogórskiej Królowej. W tym roku także znaleźli się oni na pielgrzymim szlaku idąc w grupie Czarnej 308. Warszawskiej Pieszej Pielgrzymce Akademickich Grup 17-tych.

Tworzyło ją pod przewodnictwem ks. Marcina Sęka SChr, duszpasterza akademickiego ze szczecińskiego sanktuarium NSPJ ponad 200 pątników z Polski i z zagranicy (Niemcy, Ukraina, Białoruś). „Polska część” to przede wszystkim pielgrzymi z parafii prowadzonych przez kapłanów Towarzystwa Chrystusowego (ze Szczecina i Poznania, z Dobrzan i Chociwla, Stargardu i Pyrzyc, Goleniowa i Władysławowa). Nie zabrakło alumnów naszego seminarium z ks. Prefektem Pawłem Jasiną SChr oraz grupy przyjaciół i sympatyków: w sumie piętnastu chrystusowców i dwie Siostry Misjonarki Chrystusa Króla.

Wspólne pielgrzymowanie pod hasłem „Duch daje życie” rozpoczęło się w poranek święta Przemienienia Pańskiego w akademickim kościele św. Anny w Warszawie a zakończyło w wigilię uroczystości Wniebowzięcia NMP przed Jasnogórskim Obrazem. W ciągu tych 9 dni pielgrzymi przeszli 266 km, doświadczając niemalże wszystkiego: żaru słońca i gorąca oraz deszczu, pęcherzy i bolących nóg. Po drodze spotykali się z olbrzymią życzliwością i konkretną pomocą ze strony mieszkańców wiosek, miasteczek i miast na trasie.

Ten zwykły – niezwykły trud podjęli, by do Jasnogórskiej Matki i Królowej nieść swoje (i nie tylko swoje) prośby i podziękowania, troski i problemy, nadzieje i radości…

(na podstawie relacji znalezionych na facebookowym profilu parafii pw. MB Bolesnej w Chociwlu
oraz w serwisach www parafii pw. św. Józefa w Stargardzie i św. Jadwigi Królowej w Poznaniu)

Fotogalerie na stronach internetowych stargardzkiej i poznańskiej parafii...


15 sierpnia 2019r. 230 6311 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne