Tradycyjnie już w czerwcu odbywa się doroczne spotkanie rodziców księży i braci chrystusowców. Tym razem nasi rodzice ponownie zgromadzili się w częstochowskim domu rekolekcyjnym w dniach od 13 do 16 czerwca 2019 r.

Spotkanie prowadził przybyły z Poznania przełożony tamtejszego domu głównego, ks. Marek Grygiel SChr. Nasi rodzice podczas wspólnych Eucharystii, konferencji, apeli jasnogórskich, drogi krzyżowej na jasnogórskich wałach powierzali Chrystusowi Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi przez orędownictwo Matki Boskiej obecnej w Jasnogórskiej Ikonie swoich synów – kapłanów oraz wszystkie sprawy Towarzystwa Chrystusowego.

Nasze spotkanie nie ograniczyło się jedynie do częstochowskiego domu chrystusowców i jasnogórskiego sanktuarium: w sobotnie przedpołudnie rodzice wzięli udział w pielgrzymce autokarowej na Górę Świętej Anny. Nie zabrakło także gości – chrystusowców z zagranicy: wzruszające świadectwo o swojej chorobie dał ks. Stanisław Rakiej SChr, duszpasterz z USA, natomiast ks. Tadeusz Przybylak SChr, przełożony prowincji Świętej Rodziny w Australii i Nowej Zelandii zaprezentował nowy film o posłudze chrystusowcow na Antypodach pt. „Aussie Boys” oraz podzielił się bogatym doświadczeniem pracy w tym kraju. W spotkaniu brali również udział domownicy częstochowskiego domu: ks. superior Zbigniew Rakiej SChr oraz ks. Antoni Tomala SChr. W ostatnim dniu dołączył ks. Bogusław Burgat SChr, wikariusz generalny zgromadzenia, który przewodniczył niedzielnej Eucharystii i przybliżając tajemnicę Jedynego Boga w Trzech Osobach skierował swoje słowo do rodziców.

(mg)


16 czerwca 2019r. 230 6283 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne