13 maja 2021 r., w 104. rocznicę pierwszego fatimskiego objawienia i w 40. rocznicę zamachu na Jana Pawła II, pielgrzymi przybyli w sanktuarium MB Fatimskiej w Polanicy-Zdroju Sokołówce dziękowali za ocalenie papieża Jana Pawła II.

Wspólnej modlitwie przewodniczył abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wraz ze wszystkimi biskupami diecezji świdnickiej, na terenie której znajduje się Polanica-Zdrój. Wśród uczestniczących znalazł się również nasz Współbrat, ks. prof. Paweł Bortkiewicz SChr.

Takie rocznice są okazją do przypomnienia fatimskiego orędzia – wezwania do modlitwy i do pokuty: nie tylko do przypomnienia, ale i do wzięcia sobie tego wszystkiego na nowo mocno do serca, do czego zachęcał abp Gądecki. Ponadto dramatyczne wydarzenia sprzed 40 lat są wezwaniem, jak mówił na rozpoczęcie liturgii bp Marek Mendyk, ordynariusz świdnicki, by przypomnieć, a przede wszystkim, by realizować to, co pozostawił jako dziedzictwo nasz Wielki Rodak, św. Jan Paweł II.

(informacja za serwisem www diecezji świdnickiej)


13 maja 2021r. 230 3146 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne