Jak co roku 6 sierpnia z Warszawy wyruszyła na Jasną Górę w ramach WPP Akademickich Grup „17” grupa "Czarna" prowadzona przez chrystusowców.

Jej przewodnikiem jest ks. Marcin Sęk SChr, duszpasterz akademicki z Sanktuarium NSPJ w Szczecinie. Wraz z nim pielgrzymowali również ks. Krzysztof Wąchała SChr, ks. Damian Jędrzejak SChr, ks. Mikołaj Pilecki SChr, ks. Marek Nikiel SChr, ks. Piotr Wróblewski SChr, ks. Marcin Ossoliński, ks. Paweł Jasina SChr oraz klerycy: Paweł Hałgas, Grzegorz Brzozowski oraz Krzysztof de Bruijn. Nie zabrakło także sióstr Misjonarek: s. Nataszy Bukowskiej MChR i s. Sylwii Marciniak MChR. Na trasie dołączali do grupy ks. Mieczysław Dusza SChr oraz powołaniowiec ks. Marcin Stefanik SChr.

W tym roku grupę Czarną tworzyło blisko 200 pątników z Polski i z zagranicy (Niemcy, Ukraina, Białoruś, Belgia) - przede wszystkim z parafii prowadzonych przez chrystusowców (NSPJ - Szczecin, Poznań, Dobrzany, Pyrzyce, Goleniów, Władysławowo, Stargard – Chrystus Król i św. Józef, Brojce i Sarbia), a także przyjaciele i sympatycy.

Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki stały się słowa: „Duch prowadzi nas jak Maryję” - to w Niej, naszej Matce, Bóg uczy nas, jak Go odkrywać i Jemu służyć w codziennej wędrówce, którą nazywamy życiem. Duch Święty przenikał Maryję i prowadził, a dziś Ona staje się dla nas drogą prowadzącą do Ojca i Syna w Duchu Świętym.

W ciągu 9 dni pielgrzymi przeszli 266 km, by w przededniu uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wejść na Jasną Górę. Po drodze było wszystko: słońce, żar, a nawet trochę deszczu. Były pęcherze, bolące nogi - zwykły trud pielgrzymiej drogi, w czasie której każdy niósł do Matki swoje prośby i problemy. 

W czasie wędrówki pielgrzymi spotykali się z olbrzymią życzliwością: jedzenie, picie, owoce, warzywa, kurtyny wodne, miejsce do spania i mycia – to konkretna pomoc, której udzielali mieszkańcy wiosek i miast, przez które przechodzili pątnicy.

Kolejna – 308. Warszawska Pielgrzymka Piesza Akademickich Grup „17” na Jasną Górę na pewno wyruszy dokładnie 6 sierpnia 2019 roku o godzinie 6.00 spod kościoła św. Anny w samym sercu Warszawy. Zapraszamy


17 sierpnia 2018r. 341 12401 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne