Zgodnie z tradycją i zwyczajem naszego zgromadzenia, neoprezbiterzy ks. Wojciech Kułach SChr i ks. Krzysztof Zubek SChr przybyli w czwartek 21 maja do domu nowicjackiego w Mórkowie, gdzie przed siedmiu laty rozpoczynali swoją formację. Tam sprawowali Mszę Świętą, na zakończenie której udzielili prymicyjnego błogosławieństwa mieszkańcom domu – nowicjuszom i ich moderatorom. Po wspólnej kolacji udali na Jasną Górę, aby przed cudownym wizerunkiem Jasnogórskiej Królowej Polski i Polonii Zagranicznej sprawować jedną ze swoich pierwszych Mszy Świętych. Towarzyszył im rektor seminarium, ks. dr Jan Hadalski SChr.

W czwartek wieczorem uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim, a po nim spotkali się na chwilę z metropolitą częstochowskim, abpem Wacławem Depo, który udzielił im pasterskiego błogosławieństwa. Natomiast następnego dnia, w piątek 22 maja, o godz. 6.00 sprawowali prymicyjną Eucharystię w kaplicy cudownego obrazu dziękując za dar kapłaństwa i zawierzając swoje życie Maryi – Matce kapłanów. Modlili się tez za swoich młodszych współbraci z seminarium i o nowe powołania do naszego zgromadzenia.

Pierwszej w swoim życiu Mszy przewodniczył ks. Krzysztof Zubek. Homilię wygłosił ks. Rektor Jan Hadalski ukazując na czym ma polegać maryjność kapłana i zachęcając wszystkich obecnych kapłanów, aby byli prawdziwie maryjnymi kapłanami. W koncelebrze oprócz ks. Wojciecha – drugiego neoprezbitera i ks. Rektora był także ks. Wiesław Wójcik SChr – przełożony domu rekolekcyjnego naszego zgromadzenia w Częstochowie. Po powrocie z Mszy Świętej nowo wyświęceni kapłani udzielili prymicyjnego błogosławieństwa wszystkim mieszkańcom częstochowskiego domu rekolekcyjnego. Serdecznie ugoszczeni przez współbraci, neoprezbiterzy rozjechali się do swoich rodzinnych domów, gdzie w najbliższą niedzielę będą sprawować prymicyjne Msze Święte.

Polecamy ich oraz sprawę powołań do Towarzystwa Chrystusowego serdecznej pamięci modlitewnej czytelników kalendarium.

ks. Jan Hadalski SChr


22 maja 2020r. 230 6637 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne