Dzień po wyborze nowej Rady Generalnej Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla, w niedzielę 5 lipca 2020 r., Siostry Delegatki na IX Kapitułę Zgromadzenia udały się z pielgrzymką do grobu ojca Ignacego Posadzego SChr, swojego Założyciela (a Współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego), który znajduje się w naszym domu głównym w Poznaniu.

Ów dzień zbiegł się ze wspomnieniem rocznicy urodzin Założyciela Towarzystwa Chrystusowego, kard. Augusta Hlonda, zatem w mszalnej homilii nie zabrakło odniesień do patrimonium naszych zakonnych rodzin i tego, co nasi Ojcowie pozostawili w testamencie swoim duchowym synom i córkom.

Podczas Mszy Świętej pod przewodnictwem ks. Bogusława Burgata SChr, wikariusza generalnego Towarzystwa Chrystusowego homilista, nowo ustanowiony przełożony domu głównego, ks. Marcin M. Stefanik SChr, przypominał, iż własne uświęcenie to pierwszy i nadrzędny cel każdego człowieka. Przypomniał także  o tym, żeby być prawdziwie dobrym kapłanem, zakonnikiem czy siostrą zakonną trzeba być najpierw dobrym człowiekiem: trzeba zabiegać o dobrą formację ludzką. W niedzielnej Ewangelii (por. Mt 11,25-30), poza skierowanym przez Chrystusa zaproszeniem, by do Niego przychodzić i oddawać Mu radości i nadzieje oraz doświadczenia i smutki codzienności, jest również uwielbienie Ojca, że wielkie sprawy Boże objawione są ‘maluczkim’ i ‘prostaczkom’, a gdyby dosłownie tłumaczyć Jezusowe słowa – ‘niemowlętom’. Rzeczywiście tak jest, bo najbardziej do Pana Boga zbliża proste i pokorne życie a wszelkie posiadane talenty i zdolności stają się duchowym darem, gdy prowadzą do oddania Jemu swojego życia.

fotorelacja: s. Zofia Dyczko MChR


05 lipca 2020r. 230 7962 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne