W drugiej połowie sierpnia w wielu sanktuariach maryjnych w Wielkopolsce odbywają się doroczne kilkudniowe uroczystości odpustowe.

Od lat w obchodach odpustowych w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej uczestniczą najmłodsi chrystusowcy, aspiranci i nowicjusze. Tamtejszy odpust zbiega się w czasie z przyjazdem kolejnych kandydatów do zgromadzenia do domu nowicjackiego w Mórkowie (który przypada w rocznicę przybycia pierwszych kandydatów do Potulic). W uroczystościach odpustowych w niedzielę 22 sierpnia 2021 r. pod przewodnictwem metropolity poznańskiego, abpa Stanisława Gądeckiego wraz z mieszkańcami domu nowicjackiego i parafianami z Mórkowa brali udział także nasi klerycy.

Natomiast przebywający pod koniec sierpnia w rodzinnych stronach ks. Mirosław Ziembiński SChr, polonijny duszpasterz z Niemiec aktywnie włączył się w uroczystości odpustowe w rodzinnej parafii przy sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie przewodnicząc liturgii Mszy Świętej z błogosławieństwem dzieci.


30 sierpnia 2021r. 230 3737 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne