Serwisy www czy społecznościowe konta naszych wspólnot parafialnych w ostatnim czasie prezentują fotorelacje z uroczystości pierwszokomunijnych bądź bierzmowania, ponadto pojawiają się galerie z odwiedzin kleryków naszego seminarium z okazji Niedzieli Dobrego Pasterza albo z majówkowych wyjazdów czy spotkań rekreacyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje majówka w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu połączone ze zwiedzaniem średniowiecznego Poznania i integracyjnym spotkaniem z grupą Ukraińców, którzy znaleźli zamieszkanie na terenie tej parafii czy schronienie w naszym domu zakonnym w Mórkowie.

Jak każdego miesiąca w różnych częściach świata chrystusowcy gromadzą się na wspólnotowym dniu skupienia: przesyłamy relację z Mediolanu i Cruz Machado. W Brisbane w Australii i w chicagowskim Trójcowie obchodzono srebrny jubileusz życia zakonnego posługujących tam sióstr misjonarek, zaś w kilku parafiach w brazylijskim stanie Parana oraz w Rio de Janeiro odbyły się celebracje związane z diamentowym jubileuszem kapłaństwa ks. Jana Sobieraja SChr. Jednocześnie było to pożegnanie z duszpasterskimi placówkami w Brazylii, albowiem ks. Jan zdecydował się na powrót do ojczyzny, który nastąpił w początkach czerwca włączeniem się w uroczystości kapłańskiego jubileuszu w Poznaniu.

Na początku tej relacji wspomniano o uroczystościach pierwszokomunijnych: w wielu wspólnotach wiążą się one z Białym Tygodniem oraz pielgrzymowaniem do maryjnego sanktuarium: taką tradycję od szeregu już lat kultywują wspólnoty polonijne z Niemiec i Holandii udając się w ostatnią sobotę maja 2022 r. do Sanktuarium Matki Bożej Ubogich w Banneux. Natomiast w połowie maja odbyła się parafialna piesza pielgrzymka z Władysławowa do Swarzewa. W Balsa Nova, podobnie jak w wielu innych brazylijskich parafiach, bardzo uroczyście zakończono ten miesiąc poświęcony czci Matki Bożej przez ukoronowanie i ozdobienie Jej figur i wizerunków.

 


16 maja 2022r. 230 4380 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne