Tradycyjnie już, w drugą sobotę września 12 września 2020 r., odbyła się Międzyzakonna Pielgrzymka do Świętogórskiej Róży Duchowej w Gostyniu. W tym niezwykłym sanktuarium Matki Bożej, pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”, spotkały się osoby życia konsekrowanego z siedmiu diecezji.

Tegoroczną wspólną modlitwę animowały osoby konsekrowane z archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, dlatego zebranych witał diecezjalny referent ds. życia konsekrowanego, ks. dr Jarosław Staszewski SChr, kustosz Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Po odśpiewaniu Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wysłuchaliśmy konferencji ascetycznej ks. prof. Jacka Hadrysia: „Eucharystia w nauczaniu Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego”.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Wśród koncelebrujących obecny był bp Grzegorz Balcerek, biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej i jednocześnie referent osób życia konsekrowanego w archidiecezji (tyt. Selendety). Nasi nowicjusze zaangażowali się w oprawę liturgii Mszy. Po Mszy Świętej procesyjnie udaliśmy się do ołtarza polowego z relikwiami Krzyża Świętego. Tam odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego, odśpiewaliśmy Suplikacje oraz oddaliśmy cześć tym relikwiom. Dodajmy, że do Gostynia poza nowicjuszami i ich wychowawcami pielgrzymowali również chrystusowcy z duszpasterskich placówek na Pomorzu Zachodnim, mieszkańcy domu głównego wraz z przebywającymi tam w tym czasie seminarzystami. Wspólnotowa agapa na ‘świętogórskich błoniach’ była okazją do spotkania się i wzajemnego dzielenia się w różnorodności zakonnych charyzmatów.

ks. Mateusz Socha SChr

zdjęcia: Nowicjat Towarzystwa Chrystusowego i s. Zofia Dyczko MChR


14 września 2020r. 230 5332 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne