Od 2009 roku z inicjatywy Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II obchodzimy w naszej ojczyźnie Tydzień Biblijny: rozpoczyna się on rokrocznie w III niedzielę Wielkanocy (w którą od pięciu lat wpisuje się Narodowe Czytanie Pisma Świętego).

Ma on na celu zmobilizować katolików do częstego czytania i rozważania słowa Bożego. Obchodzimy go co roku pod innym hasłem i podejmujemy różnorakie inicjatywy zachęcające do sięgania do Pisma Świętego, do tej Księgi nad księgami – są to m.in wspólnotowe czytanie bądź przepisywanie wybranych ksiąg biblijnych, tworzenie parafialnej księgi najpiękniejszych i najbardziej przemawiających biblijnych cytatów, czy nieustannie zachęcanie do tworzenia rodzinnych czy wspólnotowych kręgów biblijnych w celu medytacji słowa Bożego. Zadania Tygodnia Biblijnego, jak i działalność parafialnych kręgów biblijnych przedstawiono na początku coniedzielnego programu telewizyjnego „Między ziemią a niebem” na przykładzie parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Poznaniu.

Przy okazji pragniemy przypomnieć o istnieniu aplikacji Słowo Boże, jako jeden z elementów, które jako zgromadzenie chcemy wnieść w dzieło ewangelizacji świata. Innymi ziarnami są wydawane przez chrystusowców czasopisma „Msza Święta” i „Miłujcie się”.


19 kwietnia 2021r. 230 3278 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne