Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Kevelaer 6 maja 2017 roku po raz kolejny gościło Polonię i Polaków przybyłych z Niemiec i krajów Beneluxu. 

Jest to najbardziej znane i uczęszczane sanktuarium w Niemczech. Jak wspomina kustosz, ludzie pielgrzymują do miejsca, gdzie na zwykłym niewielkim kawałku papieru znajduje się wizerunek Matki Bożej, na który nie trzeba patrzeć, jak w innych miejscach w górę, ale znajduje się on na poziomie wzroku. W tym roku przypada 375. rocznica objawień w tym miejscu.

Jak zawsze pątnicy mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Tegoroczna pielgrzymka przebiegała pod hasłem "Niech Serce Twe Niepokalane zmieni świat!". We wprowadzeniu do Mszy św, wszystkich pielgrzymów powitał ks. Rolf Lohmann - biskup nominat w diecezji Munster. Uroczystej Eucharystii przewodniczył, bp Michał Janocha z Warszawy. W homilii przywołał pojawiające się na terenie sanktuarium słowa: Mit Maria - Gottes Wort leben, co tłumaczył, aby z Maryją, na wzór Maryi, żyć Słowem Bożym. W kontekście Tygodnia Biblijnego szczególnie te słowa przemawiają. 

O godz. 15 odbyło się nabożeństwo majowe, które było ostatnim punktem pielgrzymowania. Gospodarze, duszpasterze z PMK Niederrhein, chrystusowcy, zapraszają za rok, by nawiedzić to miejsce i Maryi Pocieszycielce Strapionych powierzać sprawy osobiste, misji i nowych powołań.


07 maja 2017r. 341 7019 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne