NCYC (National Catholic Youth Conference) to spotkanie młodzieży katolickiej ze Stanów Zjednoczonych. Odbywa się ono co dwa lata i ostatnio miało miejsce w Indianapolis od 21 do 24 listopada. Jak podają organizatorzy, w tym roku, w imprezie wzięło udział ponad dwadzieścia tysięcy młodych osób, w tym reprezentacja z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Lombard.  

Każdy dzień rozpoczynał się wspólną poranną modlitwą i spotkaniem na stadionie. Dalsza część programu formacyjnego odbywała się w Convention Center. Uczestnicy mogli wybrać każdorazowo jeden z pięćdziesięciu zaproponowanych tematów konferencji. Poprzedzone były one krótkimi koncertami wprowadzającymi w poruszane zagadnienie a przede wszystkim służyły zawiązaniu wspólnoty.

Niesamowitym, jak zawsze doświadczeniem był przebieg adoracji Najświętszego Sakramentu. Cały stadion młodych, pełnych entuzjazmu i energii zamierał nagle w ciszy i rozmowie serca z Panem Jezusem.

Całe wydarzenie zakończyło się uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem ordynariusza miejsca abpa Charles’a Thompsona. Zaprosił on młodzież do wzięcia udziału w następnym NCYC w 2021 roku.

Takie połączenie, zarówno radosnego przeżywania wiary, jak i konkretnych wskazówek duchowych w czasie forum, było bardzo dobrze przyjęte przez młodych. Zaproponowana forma dociera do serc i umysłów uczestników, którzy na co dzień żyją w bardzo zróżnicowanym etnicznie, konfesyjnie i językowo społeczeństwie. I tam są posłani, by świadczyć o Chrystusie.

ks. Krzysztof Janicki SChr


26 listopada 2019r. 341 4924 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne