W sobotę 12 czerwca br. ksiądz dr Stanisław Hajkowski TChr, koordynator polskojęzycznego duszpasterstwa w Irlandii, zorganizował doroczną XI pielgrzymkę  Polaków mieszkających na Zielonej Wyspie do Matki Bożej w Knock noszącej tytuł Królowej Irlandii. Hasłem dla ponad 800 pielgrzymów przybyłych na to Wzgórze Maryi były słowa „Chrzest drogą miłosierdzia Bożego”.

Pielgrzymkę poprowadził ks. Wiesław Wójcik TChr z Poznania. W referacie wprowadzającym w klimat modlitwy i dziękczynienia za 1050 lat Chrztu Polski,  ks. Wiesław przedstawił panoramę polskojęzycznego duszpasterstwa w świecie i zaangażowanie  wielu zgromadzeń zakonnych w troskę o zachowanie wiary naszych Rodaków na Obczyźnie.

Msza święta koncelebrowało 16 polskich kapelanów z różnych miast irlandzkich. W kazaniu ks. Wiesław podkreślił, że Maryja jest kluczem do poznania Jezusa i to Ona pomaga nam odnaleźć Jezusa. Dlatego przybywamy do tego Domu Matki, w którym uczymy się wznosić ręce do modlitwy. W tej bazylice, św. Jan Paweł II w 1979 r. mówił, że Maryja pokazuje nam – milcząco- że modlitwa to otwieranie drzwi Chrystusowi. Ten błagalny gest Maryi  w tym Sanktuarium pokazuje i prowadzi do Jezusa. Kościół jest na wzór Maryi, dlatego tak bardzo potrzebują kościołów wszyscy migranci, ludzie będący w drodze.  Ksiądz Wójcik gorąco zachęcał też pielgrzymów do modlitwy w języku ojczystym.


14 czerwca 2016r. 2 2156 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne