W niedzielę, 16 lipca 2023 r., o godz. 9.00 w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Dobrzanach została odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji ks. Tadeusza Jóźwiaka SChr. Decyzją przełożonych zakonnych z dniem 15 lipca br. został on skierowany do Domu Chrystusowca-Seniora w Puszczykowie.

Eucharystii przewodniczył sam ks. Tadeusz, z którym koncelebrowali Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Krzysztof Olejnik i Proboszcz parafii ks. Bogusław Kozioł. Ks. Generał w swojej homilii najpierw odniósł się do usłyszanej w Ewangelii przypowieści o ziarnie, a następnie ukazał zasługi i gorliwość ks. Tadeusza w pracy duszpasterskiej na Pomorzu Zachodnim, dziękując mu za tę kapłańską postawę. Ks. Generał zauważył, że chociaż ks. Tadeusz nigdy nie pracował za granicą to jednak praca w kraju na różnych placówkach była jak najbardziej pracą wpisaną w charyzmat Zgromadzenia. Przenosząc go z kolei do Puszczykowa zleca mu kolejne zadanie do wypełnienia - aby przez swoją modlitwę tam w Domu Seniora oraz ofiarowane cierpienie związane z wiekiem wspierał Chrystusowców pracujących na tzw. "froncie" duszpasterskim oraz wypraszał nowe powołania kapłańskie i zakonne do naszego Zgromadzenia. Przełożony Generalny podzielił się także spostrzeżeniem, że jest przekonany o tym, że 5 kandydatów, którzy zostali w bieżącym roku przyjęci już do Zgromadzenia, są właśnie owocem modlitwy naszych seniorów w Puszczykowie. Co więcej, decyzja przeniesienia ks. Tadeusza do Puszczykowa podyktowana jest troską o niego, gdyż tamten dom ma wszystko, co potrzeba seniorom do dobrego życia w tym wieku. Ks. Generał podkreślił, że ks. Tadeusz nigdzie "nie znika" lecz będzie można go odwiedzać, kontaktować się z nim, a nawet jeżeli jemu samemu siły na to pozwolą, to będzie mógł również odwiedzać swoich byłych parafian.

Po liturgicznym błogosławieństwie był czas, aby bardzo licznie zgromadzeni parafianie wyrazili swoją wdzięczność wobec ks. Tadeusza. Rzeczywiście, podziękowań i życzeń nie było praktycznie końca... co pięknie świadczy o szacunku, jakim mieszkańcy parafii św. Michała Archanioła w Dobrzanach darzą naszego Seniora.

Ks. Tadeusz w Dobrzanach spędził 30 lat...:
- w latach 1965-66 - był wikariuszem;
- w latach 1987-96 - był proboszczem;
- od 2003 do 2023 - rezydentem.


17 lipca 2023r. 183 1745 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne