Nie tylko w maju wierni z naszych parafii pokonywali kilometry pieszo bądź rowerami, samochodami bądź autokarem, aby w mniej lub bardziej znanych sanktuariach maryjnych Matce Boga i naszej polecać intencje swoje, Kościoła i świata całego…

Z Goleniowa do pobliskiego Krępska w intencji rodzin parafii 1 czerwca 2024 r. pielgrzymowała wspólnota Męskiego Różańca, dwa później do Rokitna udały się dzieci pierwszokomunijne z opiekunami. Ich rówieśnicy z parafii we Władysławowie pielgrzymowali 3 i 4 czerwca do Lichenia, zatrzymując się po drodze w Poznaniu.
Z Chociwla dorośli pielgrzymowali w sobotę 1 czerwca 2024 r. szlakami związanymi z związkami Pomorzami Zachodniego z państwem pierwszych Piastów i misją ewangelizacyjną Świętego Ottona z Bambergu, zatrzymując się w sanktuariach w Brzesku, Myśliborzu i Siekierkach, dzieci pierwszokomunijne zaś 3 czerwca pojechały do rokitniańskiego sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej.
Również dzieci z Dobrzan, które w 2024 r. po raz pierwszy w pełni uczestniczyły w Eucharystii, w ów poniedziałek 3 czerwca 2024 r. pojechały do Rokitna i ze swoimi rówieśnikami z Goleniowa i Chociwla stworzyły wielką wspólnotę modlitwy, której kulminacją była Msza Święta pod przewodnictwem ks. Bohdana Prysiażnego SChr, naszego neoprezbitera.
Dzieci pierwszokomunijne z Tetynia wraz ze swoimi rodzicami i duszpasterzem włączyły się w VI Archidiecezjalną Pielgrzymkę Dzieci do Sanktuarium Dzieci Fatimskich na szczecińskim osiedlu Kasztanowym. Natomiast ich rówieśnicy z Mińska wraz ze swoimi opiekunami i duszpasterzami uczestniczyli w pielgrzymce dzieci do narodowego sanktuarium maryjnego Białorusi w Budsławiu.
Parafianie ze Stargardu udali się natomiast na tygodniową pielgrzymkę na Podhale, odwiedzając tamtejsze sanktuaria.

 


04 czerwca 230 362 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne